Loading Events

« Wszystkie Events

  • This event has passed.

Wyjście seniorów na film „Powstaniec 1863”

28 lutego @ 17:00 - 18:30

Powstaniec 1863

Wyjście seniorów na film „Powstaniec 1863”. W środę 28 lutego 2024 roku o godzinie 17.00 zapraszamy niesłyszących i słabosłyszących członków Klubu Seniora „Integracja” do kina. Wspólnie wybierzemy się do OH KINO w Arkadach Wrocławskich przy ulicy Powstańców Śląskich 2/4 we Wrocławiu na film zatytułowany „Powstaniec 1863”. OH KINO na prośbę Fundacji FONIS pozyskało od dystrybutora Kino Świat wersję filmu z napisami dla osób niesłyszących.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale ze względów organizacyjnych konieczne są zapisy. Aby się zapisać, kontaktujcie się z nami telefonicznie (690 502 670), mailowo (kontakt@fonis.pl) lub osobiście (ul. Katedralna 4/1).

Film „Powstaniec 1863” gości na ekranach kin od 12 stycznia 2024 roku. Opowiada o losach Stanisława Brzóski – księdza katolickiego organizującego oddziały powstańcze i dowodzącego nimi w potyczkach z rosyjskim zaborcą.

Jak czytamy na stronie dystrybutora filmu, tytułowy Powstaniec w wyniku splotu wydarzeń staje na czele najdłużej walczącego oddziału powstańczego. Jego pierwsza akcja okazuje się sukcesem, za co zostaje mianowany oficerem i naczelnym kapelanem powstania. Tropiony przez carskiego oficera Maniukina, kilkukrotnie umyka śmierci. Nazywany przez Rosjan, „Duchem” przez najbliższe dwa lata powstania pozostanie nieuchwytny, siejąc popłoch wśród wojsk Imperium Rosyjskiego. Tym samym daje także polskiemu społeczeństwu nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru… O tym, jakie były dalsze losy ks. Brzóski, dowiecie się, wybierając się z nami na film. A zatem serdecznie zapraszamy do kina!

Wyjście seniorów na film „Powstaniec 1863” zorganizujemy w ramach zadania publicznego „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w 2024 roku – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Details

Date:
28 lutego
Time:
17:00 - 18:30
Event Tags:
, , , , , ,

Accessibility Toolbar