Loading Events

« Wszystkie Events

  • This event has passed.

XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

22 września, 2018 @ 14:30 - 17:00

plakat_xiiwdpz

XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia odbywać się będą na wyspie Słodowej we Wrocławiu w dniach 22-23 września. W sobotę między godziną 14.30 a 17.00 będzie tam też obecna Fundacja FONIS. Arkadiusz Bazak z grupą wolontariuszy będą uczyć podstawowych zwrotów języka migowego. Przedstawią też podstawowe zasady komunikacji z osobami niesłyszącymi. A wszystko to we współpracy z Fundacją Katarynka.

XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia to bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów, edukacja prozdrowotna, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty plastyczne, gra terenowa i wiele innych atrakcji.

plakat_xiiwdpz

XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

 

Podczas wydarzenia zaprezentuje się ponad 50 partnerów, a więc organizacji, fundacji, stowarzyszeń oraz dostawców ekologicznej żywności. Wszystkie stanowiska partnerskie łączy jeden cel – edukacja w zakresie zdrowia i zdrowych nawyków. Na odwiedzających czekają degustacje ekologicznych produktów, warsztaty kulinarne, prezentacje programów terapeutycznych, porady dietetyczne oraz warsztaty z pierwszej pomocy.

Sercem tegorocznej edycji będzie Strefa ZINtegruj się. Namiot ZIN na Wyspie Słodowej będzie miejscem warsztatów, których celem jest integracja ludzi zdrowych i chorych. W sobotę przyjdź na warsztaty z języka migowego i audiodeskrypcji. Natomiast w niedzielę Fundacja Eudajmonia zaprasza na warsztat “Oswoić nieznane”, który ma na celu pokazać życie osób niepełnosprawnych.

Oprócz tego w namiocie na własnej skórze można poczuć z jakimi problemami borykają się osoby starsze. Na Wyspie każdy może ubrać specjalny kombinezon dociążający stawy, imitujący drżenie rąk oraz problemy ze wzrokiem i słuchem. Za pomocą gogli VR można przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i poczuć jak osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim. Do Strefy ZINtegruj zapraszamy także osoby niepełnosprawne – za pomocą wirtualnej rzeczywistości mogą przenieść się w różne miejsca na świecie i zwiedzić je samodzielnie!

Wrocławskim Dniom Promocji Zdrowia towarzyszy bezpłatny ZIN “ZINtegruj się” o tematyce prozdrowotnej (dostępny m.in. na stoisku organizatorów). W magazynie, który jest efektem współpracy z placówkami medycznymi, można znaleźć artykuły i felietony poruszające tematykę zdrowotną w różnorodny sposób, na przykład przez art-terapię i literaturę.

A w niedzielę…

Niesamowicie ciekawie zapowiada się niedzielna scena. Zaczynamy od pokazu i warsztatów gotowania Akademii Małego Kucharza (od godziny 12.00). Około 13.30 zapraszamy na etiudę teatralną “Pączkowe drzewo” w wykonaniu Teatru Doroty Brzozowskiej, a tematem etiudy będzie integracja dzieci zdrowych i tych z problemami zdrowotnymi.

Głównym punktem niedzielnej sceny będzie koncert zespołu MICROMUSIC Acoustic Trio, czyli okrojonej, akustycznej i bardziej kameralnej odsłony zespołu, gdzie pełniej może wybrzmieć głos Natalii Grosiak. Dawid Korbaczyński i Robert Szydło podczas kameralnych koncertów grają na trzech akustycznych instrumentach: gitarze, ukulele oraz kontrabasiku poziomym. Dajmy się zaskoczyć tym występem! Koncert zespołu na scenie Wyspy Słodowej o godzinie 15.00.

 

Kiedy: 22-23 września, godz. 12.00-17.00
Gdzie: Wyspa Słodowa

Organizatorami wydarzenia są:
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocławia
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Więcej szczegółów na:
fb.com/MiastoWFormie

Venue

Wyspa Słodowa

Accessibility Toolbar