Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

„Zielnik artystyczny” – spotkanie 1

22 września @ 10:30 - 14:00

Grupa ludzi siedzi przy dużym stole podczas zajęć warsztatowych

„Zielnik artystyczny” – spotkanie 1. Niesłyszących i słabosłyszących członków Klubu Seniora „Integracja” zapraszamy na pierwsze w tym roku warsztaty rękodzieła. Odbędą się one w piątek 22 września 2023 r. w zaprzyjaźnionej z Fundacją FONIS Pracowni Ceramiki w podwrocławskim Domaszczynie. Zajęcia potrwają 1,5 godziny. Rozpoczniemy je o godz. 11.30, natomiast zakończymy o godz. 13.00. Wyjeżdżamy z Wrocławia o godz. 10.30, wracamy zaś ok. godz. 14.00. Uczestnicy zbiorą się na Ostrowie Tumskim przy ulicy świętego Marcina, aby wspólnie pojechać do Domaszczyna. Tam w pracowni ceramiki odbędą się zajęcia warsztatowe. Ze względów organizacyjnych konieczne są zapisy. Grupa warsztatowa może liczyć maksymalnie 15 osób. Zapisać można się u pani Elżbiety Gorgoń – opiekuna Klubu Seniora „Integracja”.

W czasie warsztatów „Zielnik artystyczny – obrazek gipsowy” uczestnicy stworzą z zebranych przez siebie w pobliskim parku roślin kompozycję na płacie glinianym. Zajęcia poprowadzi znana już dobrze naszym seniorom pani Marta Lejman-Trzcińska. W poprzednich bowiem edycjach “Aktywnego Seniora” już się spotykaliśmy z panią Martą. Jest arteterapeutką i ceramiczką, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy twórczej nie tylko z dziećmi i dorosłymi, ale również z osobami niepełnosprawnymi. Obecnie realizuje w Pracowni Ceramiki w Domaszczynie własny autorski projekt.

„Zielnik artystyczny” – spotkanie 1 to warsztaty, które odbędą się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Szczegóły

Data:
22 września
Godzina:
10:30 - 14:00
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Accessibility Toolbar