Z jesienną wizytą w pracowni ceramiki

Z jesienną wizytą w pracowni ceramiki. W poniedziałkowe przedpołudnie 9 października 2023 grupa niesłyszących i słabosłyszących członków Klubu Seniora „Integracja” zawitała w pracowni ceramiki w Domaszczynie. To nie pierwsza wizyta naszych seniorów w tym miejscu. Kilkukrotnie bowiem już odwiedzaliśmy tę pracownię, by uczestniczyć w różnych warsztatach. Tym razem kilkanaście osób przyjechało, aby dokończyć dzieła rozpoczętego 23 września.

Wtedy bowiem odbyły się pierwsze warsztaty, o których mogliście przeczytać we wpisie Jesienne arcydzieło seniorów. Żegnając lato, seniorzy odcisnęli jego kwietne owoce w formach glinianych. Wszystko to po to, aby dziś właśnie móc je utrwalić w gipsie. Nasze kochane seniorki, bo dziś w warsztatach uczestniczyły tylko Panie, w ciągu półtorej godziny stworzyły przepiękne kolorowe zielniki artystyczne. Pewnie będą ozdobą w mieszkaniu, a może prezentem dla kogoś bliskiego. Podziwiamy kreatywność naszych seniorów i ich estetyczny gust. I choć pogoda za oknem prawdziwie jesienna – zimno i deszczowo, to towarzyszyła nam ciepła atmosfera i pogoda ducha uczestników 😊

Zajęcia poprowadziła znana dobrze naszym seniorom pani Marta Lejman-Trzcińska, która ma wieloletnie doświadczenie w pracy twórczej nie tylko z dziećmi i dorosłymi, ale również z osobami niepełnosprawnymi. Na język migowy tłumaczyła je pani Ela Gorgoń, która prowadzi nasz Klub seniora.

Z jesienna wizyta w pracowni ceramiki - Z jesienną wizytą w pracowni ceramiki Z jesienna wizyta w pracowni ceramiki2 - Z jesienną wizytą w pracowni ceramiki Z jesienna wizyta w pracowni ceramiki1 - Z jesienną wizytą w pracowni ceramiki

Z jesienną wizytą w pracowni ceramiki to warsztaty, które odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Z jesienną wizytą w pracowni ceramiki

Accessibility Toolbar