Z niesłyszącymi dziećmi na Jasnej Górze

Z niesłyszącymi dziećmi na Jasnej Górze. Fundacja FONIS wsparła Duszpasterstwo Niesłyszących i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej w organizacji pielgrzymki na Jasną Górę. Tym razem do duchowej stolicy Polski wyruszyły dzieci niesłyszące, które w minioną niedzielę w kaplicy świętego Sebastiana przy kościele NMP na Piasku we Wrocławiu przyjęły pierwszą Komunię Świętą. W piątek 19 maja 2023 roku ponad dwudziestoosobowa grupa rozpoczęła pielgrzymkę. W grupie były nie tylko dzieci, ale również ich rodzice, krewni i nauczyciele z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci niesłyszących we Wrocławiu. Nad organizacją czuwała katechetka – siostra Bonita.

Uczestnicy pielgrzymki do dotarciu do celu zostali zaproszeni do zwiedzenia. Najpierw zajrzeli do kaplicy cudownego obrazu. Następnie udali się do skarbca, na wały i do Muzeum 600-lecia Jasnej Góry. Wśród najmłodszych największe poruszenie wywołały armaty eksponowane na wałach częstochowskiego sanktuarium. Po krótkiej przerwie na zakup pamiątek, dzieci ubrały się w swoje komunijne stroje, by o 13.30 uczestniczyć we Mszy Świętej.

Ostatni akcent naszej obecności z niesłyszącymi dziećmi na Jasnej Górze miała charakter gastronomiczny. Fundacja FONIS zaprosiła uczestników do Domu Pielgrzyma na wspólny obiad. Chwilę zaś potem ksiądz Tomasz z siostrą Bonitą zaprosili dzieci na lody. Droga powrotna szybko minęła i przed wieczorem autobus wrócił na szkolny parking. Dziękujemy za wspólną pielgrzymkę. Mamy nadzieję, że pozostaną po niej piękne wspomnienia, do których dzieci będą mogły wracać w dorosłym życiu.

Z nieslyszacymi dziecmi na Jasnej Gorze1 - Z niesłyszącymi dziećmi na Jasnej Górze Z nieslyszacymi dziecmi na Jasnej Gorze - Z niesłyszącymi dziećmi na Jasnej Górze

Accessibility Toolbar