Z niewidomymi do Warszawy

Z niewidomymi do Warszawy. Miniony weekend obfitował w wydarzenia w naszej Fundacji. Oprócz dwudniowego wyjazdu z niesłyszącymi, o którym możecie przeczytać we wpisie “Z Głuchymi w Zabrzu, Gliwicach i Częstochowie” współorganizowaliśmy wyjazd niewidomych z Wrocławia na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Warszawy.

W sobotni wczesny poranek grupa niewidomych i słabowidzących wraz z opiekunami i przewodnikami spotkała się na wrocławskich Złotnikach. Stamtąd bowiem, z parkingu przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 o godzinie 5 rano wyruszał autokar. W gronie uczestników wyjazdu znaleźli się uczniowie, absolwenci i nauczyciele z tegoż Ośrodka.

Blisko 30-osobowa grupa dotarła przed południem do Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Przedstawiciele organizatorów, czyli Krajowego Duszpasterstwa Niewidomych przywitali pielgrzymów i zaprosili do udziału w przygotowanym programie. Znalazły się w nim między innymi dwie konferencje tematyczne, wspólna modlitwa, okazja do spowiedzi. Punktem kulminacyjnym była uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Michała Janochy. Był też czas na integrację osób z dysfunkcją wzroku z różnych stron Polski i możliwość zwiedzenia Muzeum św. Jana Pawła II. Jak relacjonują ci, którzy skorzystali z tej możliwości, duże wrażenie zrobił Panteon Wielkich Polaków.

Pielgrzymka z niewidomymi do Warszawy odbyła się w drugą rocznicę beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Za współpracę w organizacji dziękujemy Duszpasterstwu Niewidomych z Wrocławia a także pani Edycie z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 we Wrocławiu.

Z niewidomymi do Warszawy - Z niewidomymi do Warszawy

Z niewidomymi do Warszawy 1 - Z niewidomymi do Warszawy

Accessibility Toolbar