Z okazji Dnia Głuchych

Z okazji Dnia Głuchych. Dzisiejsze niedzielne popołudnie upłynęło nam pod znakiem świętowania z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych. Z ustanowienia Światowej Federacji Głuchych od 1958 roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest dzień poświęcony osobom Głuchym. To dobra okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy osób z niepełnosprawnością słuchu. Ale to również dobra okazja, by wspólnie świętować. Więc świętowaliśmy dziś, a świętowanie nasze było bardzo radosne.

Już od godziny 15 w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu zaczynali się gromadzić niesłyszący i słabosłyszący z Wrocławia i Dolnego Śląska oraz osoby związane ze środowiskiem. Gdy wybiła godzina 16 na scenie pojawiła się pani Ilona Baran z wrocławskiego Radia Rodzina. Towarzyszyła jej nasza wolontariuszka – Magdalena Trębicka, która wystąpiła w roli tłumaczki Polskiego Języka Migowego. Panie przywitały zebranych i zaprosiły na scenę Ireneusza Krosnego. Najsłynniejszy polski mim podczas niemal godzinnego występu wielokrotnie sprawiał, że na sali salwy śmiechu mieszały się z salwami oklasków. I chociaż pan Ireneusz nie używał języka migowego wszyscy “w mig łapali” przekazywane treści.

Zwieńczeniem występu był podwójny bis (z podstawową lekcją pantomimy) oraz okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z niezwykłym Gościem. Nie zabrakło również podziękowań wolontariuszom Fundacji FONIS, którzy – jak zawsze – spisali się na medal.

Organizacja tegorocznego świętowania z okazji Dnia Głuchych była możliwa dzięki współpracy z wrocławskim Radiem Rodzina i Credit Agricole Bank Polska S.A., który przekazał środki finansowe na ten cel. Serdecznie dziękujemy!

Z okazji Dnia Gluchych - Z okazji Dnia Głuchych Z okazji Dnia Gluchych 5 - Z okazji Dnia Głuchych Z okazji Dnia Gluchych 4 - Z okazji Dnia Głuchych Z okazji Dnia Gluchych 3 - Z okazji Dnia Głuchych Z okazji Dnia Gluchych 2 - Z okazji Dnia Głuchych Z okazji Dnia Gluchych 1 - Z okazji Dnia Głuchych

Accessibility Toolbar