Z „Rzepką” na półkoloniach…

Znacie wiersz Juliana Tuwima „Rzepka”? Z „Rzepką” na półkoloniach – tak moglibyśmy podsumować pierwszy turnus półkolonii zorganizowanych przez Fundację FONIS  w ostatnim tygodniu lipca. Jedenaścioro dzieci w wieku od 9 do 12 lat uczestniczyło przez pięć dni w różnorodnych zajęciach warsztatowych, a także grach i zabawach. Na bieżąco mogliście śledzić relację z poszczególnych dni turnusu na naszym profilu facebookowym.

Stałym punktem programu w każdym dniu były półtoragodzinne warsztaty teatralne. Prowadziła je pani Dominika. Były więc ćwiczenia rozluźniające, uczące aktorskich gestów, odgrywania ról. Ale dzieci poznały też historię rzepki z wiersza Juliana Tuwima i zmagań dziadka, babci, wnuczka, jak również wielu innych postaci z jej wyciągnięciem:) Tak nam się spodobała ta historia, że postanowiliśmy przygotować inscenizację i ją nagrać. Zabraliśmy się ochoczo do pracy, bo czasu było niewiele. Najpierw podzieliliśmy się rolami. Wybraliśmy dziadka, babcię, wnuczka, pieska, kota, kurkę, gąskę, boćka, żabkę, kawkę, no i oczywiście rzepkę! A potem ćwiczyliśmy gesty, mimikę, ruchy, a także przygotowaliśmy elementy scenografii.

I nadszedł w końcu dzień nagrania. Od rana zaprzyjaźniona z nami pani Monika malowała nasze buzie i charakteryzowała nas na postacie, które graliśmy. Ks. Tomasz zorganizował w sali zajęć studio nagrań i zaczęliśmy. Kamera! Akcja! Stop! Powtarzamy! Jeszcze raz! I tak przez dwie godziny. Ale warto było! Efekt naszych zmagań możecie obejrzeć poniżej. Zapraszamy do oglądania!

Przypomnijmy jeszcze, że 1 turnus półkolonii w Fundacji FONIS odbył się w ramach realizacji zadania publicznego: ORGANIZACJA I PRZEPROWADZENIE PÓŁKOLONII LETNICH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – LATO W MIEŚCIE 2020 współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.