Z wizytą w Kolejkowie

Z wizytą w Kolejkowie. W przeddzień tegorocznego Międzynarodowego Dnia Głuchych grupa 47 podopiecznych i wolontariuszy Fundacji FONIS wybrała się na zwiedzanie cudownego świata w miniaturze. Miniaturowe Kolejkowo zachwyciło nas precyzją i dokładnością wykonania tej największej w Polsce makiety kolejowej. I choć świat Kolejkowa jest wymyśloną przez twórców krainą, z łatwością odnajdziemy tam miejsce dobrze nam znane.

Wrocławski Dworzec Świebodzki, kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice i Muzeum Zabawek w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Rudawach Janowickich to miejsca Dolnego Śląska, które odwiedziliśmy w nieco ponad godzinę. Ponadto poznaliśmy miniaturowych mieszkańców Kolejkowa w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. Widzieliśmy życie na wsi, górskie wyprawy, powypadkową akcję ratunkową, plac budowy, wesele i pogrzeb. W trakcie 4-minutowej nocy w Kolejkowie zaglądaliśmy mieszkańcom do okien. Natomiast w ciągu 9-minutowego dnia poznaliśmy leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców, plażowiczów, dziennikarzy, pracowników szpitala i warsztatu samochodowego.

Poza tym opowiadająca o świecie Kolejkowa pani przewodnik zachęcała nas do poszukiwania różnych obiektów. Trzeba było sokolego wzroku, żeby wypatrzeć krokodyla, orła, psa dalmatyńczyka, szczura, żyrafę, gołębia i kilkanaście wrocławskich krasnali. Niektórym należą się brawa za spostrzegawczość i wytrwałość w poszukiwaniach 😉

Cieszymy się ze wspólnego wyjścia i wpisujemy Kolejkowo jako następne miejsce na mapie Wrocławia, które udało nam się odwiedzić.

Z wizytą w Kolejkowie 2 - Z wizytą w Kolejkowie

Z wizytą w Kolejkowie 3 - Z wizytą w Kolejkowie

Z wizytą w Kolejkowie - Z wizytą w Kolejkowie