Zaczynamy wakacje!

Zaczynamy wakacje! Wprawdzie nie wszyscy uczestnicy dzisiejszej wyprawy uczęszczają do szkoły, ale spora część tak. I ci będą mieli jutro lżej, bo po dzisiejszej ekstremalnej rozrywce będą mogli odpocząć. Pozostali jutro w pracy zapewne będą musieli się tłumaczyć skąd siniaki na różnych częściach ciała. Taki jest bowiem efekt uboczny gry w paintball.

W niedzielne popołudnie grupa 11 osób wraz z osobami towarzyszącymi z grona wolontariuszy Fundacji FONIS udała się do Fortu Przygody. Już na miejscu okazało się, że część z nas po raz pierwszy będzie miała do czynienia z taką formą rozrywki. Inni już próbowali swoich sił w podobnych przestrzeniach. Jedni i drudzy doskonale się bawili podczas ponad dwóch godzin spędzonych na wrocławskich Sołtysowicach.

Zaczynamy wakacje2 - Zaczynamy wakacje! Zaczynamy wakacje - Zaczynamy wakacje!

To pierwsza z propozycji przygotowanych przez Fundację FONIS na okres wakacyjny. Ale nie ostatnia! W tym roku lipiec i sierpień zapowiadają się dość intensywnie. Nasze propozycje będą miały dwojaki charakter: edukacyjny i wypoczynkowy. Wspólnie z Ogólnopolskim Duszpasterstwem Niesłyszących zaprosimy na kurs Polskiego Języka Migowego o profilu katechetycznym oraz na konferencję “Oto Słowo Boże” dla świeckich zaangażowanych w pracę duszpasterską. Ponadto najmłodsze dzieci zaprosimy na półkolonie we Wrocławiu, zaś starsze i młodzież na kolonie do Szklarskiej Poręby. Tam też zaprosimy naszych Seniorów na dwudniowy wyjazd. A jeśli już mowa o wyjazdach, to z ponad 50-osobową grupą pojedziemy na pielgrzymkę do Medjugorie. W ostatnią sobotę sierpnia natomiast zaprosimy Was do udziału w dorocznej Pielgrzymce Niepełnosprawnych do Henrykowa. Szczegóły już wkrótce.

A zatem zaczynamy wakacje! I życzymy pięknych wrażeń!

Accessibility Toolbar