Zakończyliśmy kurs PJM – A2

W niedzielne popołudnie 3 października zakończyliśmy kurs PJM – A2. Zwieńczeniem był egzamin, który bardzo stresował wszystkich uczestników. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie, bowiem wszyscy poradzili sobie z nim dobrze lub bardzo dobrze. Dwie osoby w ocenie komisji zasłużyły na wyróżnienie.

Kurs Polskiego Języka Migowego na poziomie A2 to kolejny kurs organizowany przez Fundację FONIS. Tym razem aż 13 uczestników przede wszystkim z Wrocławia, ale też z innych miast naszego województwa, a nawet spoza Dolnego Śląska podjęło trud poznawania języka migowego. Obok nauki znaków migowych, gramatyki języka oraz roli przestrzeni i mimiki w komunikacji kurs był również okazją do poznania Kultury Głuchych. Zajęcia bowiem prowadził głuchy lektor – Piotr Peciakowski z Wrocławia. Zaprzyjaźniony z naszą fundacją pan Piotr bardzo dobrze się sprawdził w roli nauczyciela osób słyszących. Tak przynajmniej relacjonowali kursanci, a potwierdziły to wyniki niedzielnego egzaminu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne 6 weekendów. Dziękujemy również za miłą atmosferę, jaką w tym czasie stworzyliście w gościnnych progach Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej.

Wprawdzie wczoraj zakończyliśmy kurs PJM – A2, ale już planujemy kolejny. Kursanci bowiem żywo są zainteresowani kontynuowaniem nauki na poziomie B1. Z pewnością już po nowym roku zorganizujemy więc kolejny kurs Polskiego Języka Migowego. Informacje o nim znajdziecie na naszej stronie. Już dziś serdecznie zapraszamy!

 

Zakonczylismy kurs PJM A2 b - Zakończyliśmy kurs PJM - A2 Zakonczylismy kurs PJM A2 c - Zakończyliśmy kurs PJM - A2 Zakonczylismy kurs PJM A2 - Zakończyliśmy kurs PJM - A2