Zamieniam się w słuch

Zamieniam się w słuch to praktyka zaprzyjaźnionego z Fundacją FONIS banku Credit Agricole. Ma ona na celu podniesienie standardów obsługi osób z problemami słuchu. Ponadto ma prowadzić do zmiany postrzegania osób niesłyszących i ich integracji z resztą społeczeństwa.

Z okazji tegorocznego Międzynarodowego Dnia Głuchych bank Credit Agricole przygotował spot reklamowy informujący o ofercie adresowanej do osób niesłyszących. W filmie uczestniczyła Maria Gasiewicz – członek zarządu naszej fundacji. Efekt możecie zobaczyć poniżej:

Dzień Głuchych i Języka Migowego

27 września br. to oficjalnie Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Bank Credit Agricole, wsłuchuje się w „świat ciszy” i angażuje się we wspieranie środowiska oraz kultury Głuchych. We wszystkich naszych placówkach dostępna jest usługa Tłumacz Migam migam.pl – wirtualnego tłumacza Polskiego Języka Migowego.

Opublikowany przez Credit Agricole Bank Polska Niedziela, 27 września 2020

W ramach kampanii “Zamieniam się w słuch” bank dostosowuje infrastrukturę do potrzeb osób głuchych. Rozwiązania obejmują usługę tłumacza on-line (Tłumacz Migam) oraz możliwość zamówienia wzoru każdego dokumentu bankowego w Polskim Języku Migowym. Niektóre placówki bankowe zostały wyposażone w pętle indukcyjne, które mogą być pomocne dla osób korzystających z aparatów słuchowych i implantów ślimakowych. We Wrocławiu taka placówka mieści się przy ul. Piłsudskiego 60.

Więcej szczegółowych informacji na temat dostosowań banku Credit Agricole do potrzeb osób niesłyszących znajdziecie tutaj: Zamieniam się w słuch – plakat

Bank Credit Agricole od ponad roku wspiera naszą fundację. To właśnie dzięki temu wsparciu udało nam się w ubiegłym roku zorganizować Spotkanie Mikołajkowe 2019. W tym zaś roku kilkoro naszych wolontariuszy uczestniczyło w koncercie Dawida Podsiadło. Na początku września natomiast rozpoczęliśmy pracę nad zdjęciami do filmu o kardynale Stefanie Wyszyńskim, który powstaje również przy wsparciu Credit Agricole.

W najbliższych dniach natomiast zorganizujemy wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych. Zrobimy to również we współpracy z Credit Agricole. Zapraszamy więc serdecznie już w najbliższą sobotę o godz. 15 do Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu.

Accessibility Toolbar