Festyn św. Filipa Smaldone 2022

Z nieukrywaną radością zapraszamy na doroczny Festyn św. Filipa Smaldone 2022. Zaproszenie kierujemy do osób niesłyszących, słabosłyszących, ich rodzin, przyjaciół i sympatyków Fundacji FONIS z Wrocławia i całego Dolnego Śląska. W tym roku również w szczególny sposób zapraszamy niesłyszących i słabosłyszących uchodźców z Ukrainy, którzy, uciekając przed wojną, znaleźli schronienie w naszym mieście. Festyn św. Filipa Smaldone 2022 odbędzie się w niedzielę 5 czerwca.

Po trzech latach przerwy, spowodowanej epidemią COVID-19, wracamy wreszcie do tradycyjnej formuły wydarzenia. Bardzo się z tego faktu cieszymy! Rozpoczniemy więc tradycyjnie Mszą Świętą, którą celebrować będziemy w Kolegiacie pw. Świętego Krzyża i Świętego Bartłomieja przy pl. Kościelnym 1. Msza św. rozpocznie się o godz. 12.30 i będzie w całości tłumaczona przez 3 tłumaczy na język migowy. Następnie zapraszamy uczestników na część rekreacyjną do ogrodów i auli Papieskiego Wydziału Teologicznego przy pl. Katedralnym 1a, która potrwa do godz. 17.30. Tu będą czekały na Was różne atrakcje, a wśród nich zmagania konkursowe pod hasłem „Potyczki rodzinne”. Na około 10 stanowiskach 4-osobowe drużyny (rodzinne i przyjacielskie) będą mogły sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin, sprawność fizyczną, refleks czy też logiczne myślenie. Nie musimy dodawać, że na zwycięskie drużyny czekają nagrody!

Oprócz rodzinnych potyczek zapewnimy Wam również małe co nieco do zjedzenia. Będzie więc między innymi kiełbaska z grilla, ciasto, a także kawa, herbata i zimne napoje. Na najmłodszych zaś czekają dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy i fotobudka (z tej z przyjemnością skorzystają także i dorośli).

A zatem zapraszamy na Festyn św. Filipa Smaldone 2022! Filmowe zaproszenie w Polskim Języku Migowym znajdziecie na naszym profilu facebookowym. Przygotowaliśmy też informację o festynie zapisaną w tekście łatwym do czytania (Festyn św. Filipa Smaldone 2022 – zaproszenie).

Wydarzenie organizujemy w ramach realizacji zadania publicznego „Festyn św. Filipa Smaldone 2022” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Festyn św. Filipa Smaldone 2022

Accessibility Toolbar