Zapraszamy na film “Dwa światy”

Zapraszamy na film “Dwa światy”. Dwa światy to film dokumentalny z 2015 roku. Przedstawia portret rodziny, w której rodzice są niesłyszący, a ich córka Laura jest słysząca. To 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym jak życie każdej rodziny.

dwa swiaty 2 - Zapraszamy na film "Dwa światy"

Dwa światy – kadr z filmu

Projekcja filmu odbędzie się w kinie Nowe Horyzonty we wtorek 2 października 2018 roku o godzinie 18. Będzie ona jednym z wielu wydarzeń zaplanowanych w ramach 6. Warszawskiego Festiwalu Kultury bez Barier.

Zarezerwowaliśmy dla naszych podopiecznych 60 biletów. Symboliczna opłata wynosi 5 zł. Zapisy w Fundacji FONIS do końca września lub do wyczerpania biletów.

Zwiastun filmu można zobaczyć tutaj. Film otrzymał wiele nagród nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Reżyser Maciej Adamek przyznaje, że podczas przygotowywania filmu poznał bliżej świat ciszy, który okazał się wcale nie być całkiem cichym. W wywiadzie udzielonym p. Iwonie Krawczuk mówi tak:

Poznałem też problemy z jakimi stykają się osoby niesłyszące, ale też zobaczyłem, że potrafią sobie z nimi radzić i wiele zależy od cech charakteru danej osoby. Na przykład rodzice Laury są osobami bardzo towarzyskimi i często spotykali się ze znajomymi. Co prawda ze swojego kręgu osób głuchych, ale nie zamykali się w czterech ścianach, jak niektórzy mogliby sobie to wyobrażać. Istnieje bardzo prężna społeczność osób niesłyszących, a dzięki Internetowi i mediom społecznościowym mają ze sobą dobry kontakt. Dostrzegłem też jednak, że bycie Głuchym to potężna bariera w kontaktach z osobami słyszącymi, a pisanie na kartce jest bardzo ograniczoną formą komunikacji.

Accessibility Toolbar