Zdjęcia do filmu o Prymasie Tysiąclecia

Dziś ruszyły zdjęcia do filmu o Prymasie Tysiąclecia. To kolejny już filmowy projekt, który powstaje w naszej fundacji. Tym razem okazją do nagrania filmu jest zbliżająca się beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego. Wprawdzie termin tego wydarzenia w związku z epidemią koronowirusa organizatorzy przenieśli na czas późniejszy, mamy jednak nadzieję, że zdążymy z premierą filmu na czas.

Zdjęcia do filmu o Prymasie Tysiąclecia nagrywać będziemy przez kilka dni. Planem filmowym będą różne zakątki zakątki wrocławskiego Ostrowa Tumskiego. Dzięki życzliwości kilku zgromadzeń zakonnych i seminarium duchownego możemy przenieść się w czasie do połowy XX wieku. Planujemy również wyjazd do Rywałdu – miejsca pierwszego uwięzienia kardynała Wyszyńskiego. Tam, w pomieszczeniu, gdzie do dziś są pamiątki ówczesnych wydarzeń, nagramy scenę związaną z Drogą Krzyżową.

Film powstaje dzięki wsparciu Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu, a także banku Credit Agricole. Jest o tyle niezwykły, że występują w nim osoby niesłyszące i słabosłyszące. Będzie to więc film w całości w Polskim Języku Migowym. Oczywiście przygotujemy również napisy, tak by zapewnić jego pełną dostępność dla odbiorców.

Końcowym efektem będzie około 20 minutowa etiuda filmowa. W niej zaś, w 8 scenach, przedstawimy epizod związany z uwięzieniem Prymasa Tysiąclecia. Na to jeszcze musicie trochę zaczekać, ale już dziś zapraszamy Was do obejrzenia zdjęć z pierwszego dnia nagrań.

%d bloggers like this: