Zdrapka Wielkopostna 2021 w języku migowym

Zdrapka Wielkopostna 2021 w języku migowym. Lada dzień rozpocznie się Wielki Post. Mając to na uwadze, Krajowy Duszpasterz Niesłyszących – ks. Łukasz Pasuto – zaprosił naszą fundację do współpracy. Praca trwa, zaś jej efekty będziecie mogli zobaczyć już w najbliższą środę.

Zdrapka Wielkopostna 2021 w języku migowym jest drugą inicjatywą związaną z Wielkim Postem, w której mamy przyjemność uczestniczyć. Przed rokiem towarzyszyliśmy ks. Tomaszowi Filinowiczowi, założycielowi Fundacji FONIS. Był to czas, gdy w Polsce rozpoczynała się epidemia COVID-19. Wówczas z naszym udziałem powstały cztery filmy z rozważaniami rekolekcyjnymi w języku migowym. Pisaliśmy o tym na naszej stronie: Post na stronie i w życiu.

W tym roku towarzyszymy ks. Łukaszowi, który zaprasza niesłyszących i słabosłyszących do udziału w Zdrapce Wielkopostnej. Przez cały okres Wielkiego Postu na stronie Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce www.effatha24.com będziecie mogli znaleźć krótkie filmy w języku migowym. Będą to komentarze, wyjaśniające na czym polega zadanie do wykonania na dany dzień. Jak mówią twórcy Zdrapki Wielkopostnej 2021, wszystkie zadania będą służyły temu, aby pogłębiać relacje międzyludzkie. Wiele z nich bowiem ucierpiało w czasie trwania epidemii koronawirusa.

Fundacja FONIS nie tylko zadba o nagranie materiału filmowego. Do nas będzie należał także montaż oraz przygotowanie napisów do filmu. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tegorocznej propozycji na Wielki Post.