Żegnamy wakacje…

Żegnamy wakacje… Przed nami jeszcze tylko kilka wakacyjnych dni. Dlatego w niedzielne popołudnie 26 sierpnia postanowiliśmy wspólnie pożegnać kończący się nieubłaganie wakacyjny czas. Tym razem wybraliśmy się do Barda Śląskiego na spływ pontonowy Nysą Kłodzką. Wśród 48-osobowej grupy byli przede wszystkim wolontariusze Fundacji FONIS oraz sympatycy i przyjaciele naszej organizacji. Wspólny czas wśród urokliwych krajobrazów Gór Bardzkich spędziły ze sobą dzieci, młodzież i dorośli.

egnamy wakacje4 1024x768 - Żegnamy wakacje...

Żegnamy wakacje… – przygotowanie do spływu

 

Z Wrocławia wyjeżdżaliśmy pełni obaw, czy deszcz nie popsuje naszych planów. Pogoda jednak okazała się dla nas łaskawa. Nie tylko nie padało, ale nawet na niebie chwilami pokazywało się słońce. W takich sprzyjających warunkach pogodowych w sześcioosobowych grupach pontonowych pokonaliśmy 15-kilometrowy odcinek Nysy Kłodzkiej. Był to dobry sprawdzian umiejętności współpracy w grupie. Najbardziej wtedy, gdy ponton wpłynął na mieliznę 😉 Niektórzy z nas dzielnie wchodzili do wody, by skierować ponton na właściwy tor. Brawo dla odważnych 😉

egnamy wakacje2 1024x612 - Żegnamy wakacje...

Żegnamy wakacje… – dobry start to pół sukcesu

egnamy wakacje1 1024x768 - Żegnamy wakacje...

Żegnamy wakacje… – urokliwe krajobrazy Gór Bardzkich

 

A potem był czas pieczenia kiełbasek przy ognisku. Zgłodnieliśmy trochę w czasie spływu, więc trzeba było się posilić. I tu spotkała nas słodka niespodzianka. Jeden z uczestników wyprawy, pan Maksym, obchodził swoje urodziny i poczęstował wszystkich pysznym ciastem. W zamian otrzymał życzenia i śpiewająco zamigane tradycyjne Sto lat.

egnamy wakacje3 1024x768 - Żegnamy wakacje...

Żegnamy wakacje… – ognisko na zakończenie

 

Zadowoleni i radośni wróciliśmy do domów z przekonaniem, że integracja wolontariuszy Fundacji FONIS zaowocuje kolejnymi pięknymi działaniami na rzecz osób niesłyszących i słabosłyszących.

Accessibility Toolbar