Złota polska jesień w ZOO

Złota polska jesień w ZOO. Ponieważ złota polska jesień zachęca do spacerów zaprosiliśmy członków Klubu Seniora “Integracja” właśnie na spacer. Towarzyszyły mu niecodzienne okoliczności, gdyż odbywał się w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu.

W czwartek 13 października 2022 roku chwilę przed południem przy wejściu do Zoo zgromadziło się ponad 20 seniorów niesłyszących i słabosłyszących. Chwilę potem rozpoczęliśmy zwiedzanie. Wbrew powszechnie utartemu schematowi nie rozpoczęliśmy zwiedzania od afrykarium. Tę atrakcję zostawiliśmy sobie na koniec. Najpierw odbyliśmy długi spacer oglądając zwierzęta z różnych stron świata. Szczęście nam sprzyjało, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć karmienie surykatek i kotików. Te drugie, jak się okazało, reagują na komendy wydawane przez swoich opiekunów za pomocą migów.

Wiele czasu zajęło nam oglądanie bogactwa, jakie kryje w sobie przepływająca przez Wrocław Odra. W tak zwanym odrarium mogliśmy zobaczyć jakie ryby żyją w Odrze na poszczególnych jej etapach. Odwiedziliśmy także pawilon zwany ptaszarnią. Budynek z końca XIX wieku przeszedł w ostatnim czasie gruntowny remont i w połączeniu z bogactwem ptaków, jakie prezentuje, godny jest by do niego zajrzeć.

Po blisko trzech godzinach spacerowania podziękowaliśmy sobie za mile spędzony czas i wrócili do swoich domów. Spotkamy się za niespełna tydzień na warsztatach ekologicznych.

GZlota polska jesien1 - Złota polska jesień w ZOO Zlota polska jesien3 - Złota polska jesień w ZOO Zlota polska jesien2 - Złota polska jesień w ZOO Zlota polska jesien - Złota polska jesień w ZOO

Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego przez Fundację FONIS zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

PL podstawowy 01 - Złota polska jesień w ZOO

Accessibility Toolbar