Zrozumieć dziecko z wadą słuchu – FINAŁ

Zrozumieć dziecko z wadą słuchu – FINAŁ. Mamy przyjemność poinformować, że w miniony weekend z powodzeniem zakończył się projekt “Zrozumieć dziecko z wadą słuchu”. Projekt ów realizowaliśmy we współpracy z PZG Dolnośląskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. we Wrocławiu od kwietnia 2019 roku. Wiosną tego roku ze względu na ogłoszony stan pandemii koronawirusa musieliśmy zawiesić szkolenia. Wznowiliśmy je jesienią, tym razem jednak w trybie on-line.

24 i 25 października 2020 roku zainteresowani specjaliści, nauczyciele, a także rodzice dzieci, które mają problem z zaburzeniem przetwarzania słuchowego, mogli skorzystać z wiedzy przekazanej przez szkoleniowców w formie zdalnej. Szkolenia prowadzili pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu. Ośrodek ów działa przy Dolnośląskim Centrum Medycznym PZG we Wrocławiu.

Od początku realizacji projektu w 40 warsztatach przeszkoliliśmy prawie 500 osób. To imponujący wynik! Były to osoby, które mają w swoim otoczeniu dzieci z wadami słuchu lub z zaburzeniami przetwarzania słuchowego. Do momentu wybuchu epidemii w naszym kraju, odwiedziliśmy 8 województw. Tam prowadziliśmy szkolenia „w realu”. Natomiast ostatni panel szkoleniowy ze względu na okoliczności przeprowadziliśmy on-line. Forma zdalna szkoleń na tyle jest już powszechna, że uczestnicy nie mieli żadnych problemów ze skorzystaniem właśnie z takiej formy.

Dziękujemy za Wasz udział w szkoleniu. Życząc zaś wszystkim dobrego zdrowia, mówimy do zobaczenia być może podczas kolejnych projektów szkoleniowych.

„Zrozumieć dziecko z wadą słuchu – FINAŁ” to szkolenia, które odbyły się w ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Accessibility Toolbar