Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ceramiczne ABC – od wylepiania do szkliwienia – spotkanie 3

3 lipca, 2020 @ 12:30 - 16:00

Ceramiczne ABC – od wylepiania do szkliwienia

„Ceramiczne ABC – od wylepiania do szkliwienia” – spotkanie 3. Wszystkich seniorów zapraszamy na ostatnie z cyklu trzech spotkań, w ramach drugiej edycji projektu „Aktywny senior”, warsztaty ceramiczne. Odbędą się w piątek 3 lipca 2020 r. w Pracowni Ceramiki w podwrocławskim Domaszczynie. Zajęcia rozpoczynamy o godz. 13.30, natomiast koniec przewidziany jest na godz. 15.00. Wyjeżdżamy z Wrocławia o godz. 12.30, wracamy zaś ok. godz. 16.00. Grupa uczestników zbierze się przy ul. św. Marcina, aby wspólnie pojechać do Domaszczyna na zajęcia warsztatowe. Ze względów organizacyjnych konieczne są zapisy na warsztaty. Zapisać można się u p. Elżbiety Gorgoń – koordynatora projektu.

W czasie cyklu warsztatów ceramicznych seniorzy odbędą kurs nauki podstawowych technik ceramicznych. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z całym cyklem technologicznym produkcji ceramiki. Poza tym nauczą się podstawowych metod pracy z gliną oraz technik ceramicznych. Będą to: modelowanie ręczne z bryły, lepienie z wałeczków, formowanie z plastra, a także zdobienie angorami i szkliwienie. Uczestnicy samodzielnie też zaprojektują i wykonają małe formy ceramiczne użytkowe i dekoracyjne.

Zajęcia poprowadzi pani Marta Lejman-Trzcińska. Jest ceramiczką, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy twórczej nie tylko z dziećmi i dorosłymi, ale również z osobami niepełnosprawnymi. Przez wiele lat prowadziła też, oprócz warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych, autorską Pracownię Ceramiki i Szkła w Bykowie pod Wrocławiem. Obecnie zaś od 5 lat realizuje w Pracowni Ceramiki w Domaszczynie własny autorski projekt.  To tutaj zrealizowała również 2 duże projekty w ramach pozyskanych funduszy unijnych. Były to: „Ręko- czyny w Domaszczynie, czyli aktywizacja młodzieży i seniorów z gminy Długołęka” oraz „Wytwórnia prądu społecznego w Domaszczynie”.

Warsztaty „Ceramiczne ABC – od wylepiania do szkliwienia” odbywają się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

ramka z napisem Wrocław miasto spotkań

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

Data:
3 lipca, 2020
Godzina:
12:30 - 16:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

Fundacja FONIS

Miejsce wydarzenia

Pracownia Ceramiki “Po sąsiedzku”

Accessibility Toolbar